Cestopis Filipíny – 05. Boracay

Hneď ako sme vystúpili z lode na tomto ostrove, nám bolo jasné, že sme zavítali do raja. Slovami sa ani nedá popísať tá krása, ktorá nás obklopovala- tyrkysová voda, jemný biely piesok a nádherná zeleň, palmy. Áno, takto nejako si predstavujem nebo na zemi. Nasadli sme na tricykel, čo je obľúbený dopravný prostriedok na Filipínach a po krátkej jazde sme dorazili na hotel. Po ubytovaní sme sa hneď hodili do plaviek a išli sme preskúmať terén. S fľašou vychladeného San Miguel-a v ruke 😛 K pláži sme to mali naozaj len kúsok a o krátku chvíľu sme sa už kúpali v krištáľovo čistej vode.

 

Dni na tomto ostrove sme trávili len relaxom na pláži a naozaj sme si oddýchli. Navštívili sme slávnu White beach – station 1 a 2, Bulabog beach, kde sú veľké vlny a chodia tam najmä surferi a milovníci ďalších vodných športov a Puka beach.

 

Osobne sme si najviac obľúbili pláž Puka, kde bolo menej ľudí a dokonca sme si tam našli naše tajné miestečko len pre seba, kde sa dalo preplávať pomedzi skaly. Určite sa to oplatilo, keďže tam neboli žiadny turisti, navyše sme tam objavili menšiu jaskyňu a lagúnu, proste jedna báseň.

 

Večer sme si vždy vyšli do ulíc, barov tam bolo neúrekom a vychutnávali sme si ohňovú show priamo na pláži, muzikantov, ktorí na gitare brnkali známe melódie a pri tom sme cuckali fantastický kokosový Boracay rum s čerstvou ananásovou šťavou- vravím, ako v raji 🙂Booking.com

Jedlo nás tu moc neoslovilo, ale čerstvé ovocné šťavy a ovocie tu mali úžasné. Dá sa povedať, že až tu sme zistili, ako chutí pravé mango, tak sladučké a rozplýva sa na jazyku, museli sme si ho dať každý deň.

Nastal deň odletu a nám sa odtiaľto naozaj nikam nechcelo, ale mali sme cestovný plán a museli sme sa podľa neho riadiť.

Naša ďalšia zastávka – Oslob a plávanie so žralokmi.

Pridaj komentár