Cestopis Filipíny – 10. El Nido

Na tomto mieste sme strávili kúzelné chvíle, tak krásne miesto na Zemi som ešte nikdy nevidela. Obrovské vápencové skaly lemovali celé pobrežie aj mesto a tvorili ostrý kontrast medzi modrozeleným morom a oblohou. Tu som oslávila aj svoje narodeniny a ako darček som dostala plavbu na okolité ostrovčeky, ktorých tu bolo neúrekom. V okolí El Nida sa totiž nachádza viac ako 1000 malých ostrovov.

 

Priateľ vybral túru A, ktorá zahŕňala návštevu troch lagún(malej, veľkej a tajnej), pláž Shimizu7 Commandos. Poviem vám, toľko kilometrov sme ešte v živote nepreplávali, ale určite to stálo za to a aj chrbtica sa nám odvďačila Na našej lodi sa zišla fantastická zostava ľudí a aj naši sprievodcovia boli úžasní, vtipní a priamo na palube nám pripravili chutný obed s čerstvými rybami a darmi mora. Najedli sme sa až do prasknutia a zvyšok dňa sme len oddychovali na pláži a šnorchlovali.

 

V El Nido sme zažili aj daždivé dni, ale vôbec nám to nevadilo a konečne klesla teplota na príjemných 30 stupňov.

Požičali sme si skúter a brázdili po okolí. Navštívili sme aj nádhernú pláž Nacpan a na západ slnka sme sa zastavili na pláži Las Cabaňas, ktorá nás očarila svojou krásou.

 

 

Pridaj komentár