Cestopis Thajsko – 09. Očarujúca Koh Lanta

Pobyt na tomto ostrove sme si vychutnávali plnými dúškami. Je to jeden z posledných rajov v Thajsku, ktorý ešte nie je poznačený masívnym turizmom. Požičali sme si skúter a vydali sme sa na cestu, preskúmať pláže a nedotknutú prírodu na západe ostrova. Nemali sme ani mapku, išli sme v podstate do neznáma a vychutnávali sme si ten pocit slobody, ktorý obaja milujeme.

Videli sme nádherné pláže a na väčšine z nich sme boli úplne sami (práve začínala high season, ale turisti proste nikde). Pláže boli naozaj rôznorodé, od piesočnatých s bielym pieskom, cez pláže s drobnými kamienkami až po tie divoké so skalami a obrovskými vlnami.

Určite odporúčam Long beach, ktorá patrí medzi najdlhšie a pre mňa aj najkrajšie pláže ostrova, kde si môžete perfektne zaplávať. Ja som sa vrátila do detských čias a vyskúšala si hojdačku, ktorá bola zavesená len pár krokov od mora a sledovala som z nej úžasný západ slnka. Ťažká romantika 🙂 .

 

Naše ubytovanie sa nachádzalo na konci Long beach, avšak prístup do mora bol náročný kvôli množstvu kameňov, ktoré sa tam nachádzali a preto sme sa vždy museli kúsok prejsť a tam to už bolo bezproblémové. Obyvatelia ostrova boli fantastickí, veľmi milí a usmievaví ľudia. Väčšina ľudí tu vyznáva islam a ženy chodia zahalené.

Dobrá rada na záver: Na Koh Lante sa nachádza niekoľko mešít, preto dobre zvážte aj svoje ubytovanie, aby vás každé ráno nebudila hlasná modlitba cez reproduktory 🙂 .

 

Ešte pár vecí sme spozorovali: každý večer sa niekde koná nejaká full moon party alebo insomnia party a iné, inak väčšina podnikov a reštaurácií zatvára max. o 8-9 večer a potom tu už nie je moc čo robiť. Všetci tu jazdia na motorkách a tuk tuk taxíkoch (na ktorých mimochodom niektorí aj pripravujú jedlo a majú to 2 in 1), pešo by neprešli ani pár metrov.

Je tu jedna hlavná cesta vo veľmi dobrej kvalite, ale ostatné „cesty“ sú ťažko prejazdné, väčšinou sú kamenisté alebo len také provizórne z piesku a blata. Zážitok jazdiť na motorke 🙂 . Vnútrozemie je očarujúce, taká typická džungľa s opicami, vysokými stromami, voľne sa pasúcimi kravami a palmovými lesmi.

 

Úžasne sme si tu oddýchli, vychutnávali si more, slniečko, kokosy a miešané drinky, proste easy life. Jedlo bolo tiež výborné, jedli sme najmä grilované ryby a morské potvory, pad thai a karí na rôzne spôsoby. Bolo nám smutno, keď sme odchádzali z tohto raja, ale je to ďalšie miesto na mape, kam sa v budúcnosti určite vrátime.

Pridaj komentár