Cestopis Thajsko – 10. Krabi town

Po štyroch dňoch pohody, relaxu a sladkého ničnerobenia sme sa vracali do Krabi Town, kde sme strávili naše posledné dva dni pred odletom do Prahy. Transport na Krabi nám zabezpečil náš fantastický hostiteľ z Dánska, majiteľ Soontreya Lanta Resort a cesta bola neskutočne zábavná. Šofér bol naozaj crazy a na jeho hláškach sme sa rehotali celú cestu spolu s celým osadenstvom minivanu. Keď sme si už mysleli, že neexistuje, aby sa do vanu zmestili noví ľudia, on zastavil a nabral ďalších a ďalších. Tlačili sme sa v aute ako sardinky, ale my dvaja s Jankom sme sa ohromne zabávali na jeho vtipných komentároch.

V takejto dobrej nálade sme prišli až do Krabi Town, kde nás vyhodili na rušnej ulici s tým, že naše ubytko sa nachádza len niekoľko metrov odtiaľ, akurát sme sa museli s batožinami (btw. kolesá od môjho kufra už boli úplne ulomené z lietadla) vytrepať do kopca.

Po ubytovaní sme sa vybrali do mesta a mali sme šťastie, pretože sa konali miestne trhy a všade boli stánky s chutným jedlom, špecialitami ako napr. škorpión, červy, kobylky a chrobáky, čerstvým ovocím a rôznymi vychytávkami ako sú drony, obľúbený Pikachu a bolo tu aj niekoľko strelníc. Pripomínalo mi to hody na Slovensku, akurát namiesto ruže ste si tu mohli vystrieľať obrovských plyšových Pokémonov a iné bláznivé veci.

 

Keď sme sa vracali na hotel, spustil sa obrovský lejak a museli sme sa skryť na trhoch s ovocím a zeleninou, kde sme si nakúpili zásoby na raňajky a nočné vyžieranie chladničky 🙂 . Za polhodinu prestalo pršať a pokračovali sme ďalej, pričom sme objavili ďalšie trhy, tentoraz so suvenírmi a nakúpili sme darčeky pre našich najmilších. Na izbu sme sa vrátili neskoro v noci a po zjedení mango sticky rice sme sa išli vyspať pred náročnou cestou domov.Booking.com

Pridaj komentár