Kedy prísť?

Najlepším obdobím na návštevu je december- máj, kedy je na Filipínach najkrajšie počasie.

V krajine sú 3 ročné obdobia – studené (december až marec), kedy sú pre našinca príjemné teploty okolo 30 stupňov, avšak s menším výskytom tropických búrok, ďalej je to obdobie sucha (marec až začiatok júna), kedy sú teploty najvyššie a len málokedy klesnú pod 35 stupňov Celzia a je prevažne slnečno a nakoniec obdobie dažďov ( jún až začiatok novembra), kedy je častý výskyt tajfúnov a monzúnov.

Počasie na Filipínach je však veľmi záludné a môže sa meniť zo dňa na deň, či dokonca z hodiny na hodinu. V posledných rokoch sa tajfúny vyskytli aj v novembri a decembri, ale riziko je nízke a návšteva krajiny v týchto mesiacoch je stále bezpečná.

Neodporúčam navštíviť krajinu v období Veľkej noci, kedy domorodci cestujú po krajine, spoje meškajú a doprava kolabuje. Okrem toho sú v tomto období ceny niekoľkonásobne vyššie, takže ak chcete ušetriť, cestujte radšej inokedy.

Pozor na úplný východ ostrova, kde je počasie presne naopak ako na zvyšku ostrova ( Siargao, Leyte, východné Mindanao) a obdobie dažďov tu trvá od novembra do marca.

Filipínske podnebie je tropické – vlhké a horúce, s priemernou ročnou teplotou 26,6 stupňov Celzia.

Ak však idete do hôr, napr. na ryžové polia v obci Banaue na Luzone, zoberte si so sebou teplé oblečenie, teploty sú tam naozaj nízke.

Pridaj komentár