Pláže na Bali

White Sand Beach - Bali

Na ostrove nájdete veľa rôznorodých pláží, od zlatistých piesočnatých na juhu ostrova, cez čierne s vulkanickým pieskom až po kamenisté pláže. Každý si tu nájde niečo pre seba. Voda je príjemnej teploty(priemerne 27 stupňov), pozor si však treba dávať na morské prúdy, ktoré sú tu dosť silné, preto Bali vyhľadávajú najmä surferi. Pomôžeme vám zorientovať sa v niektorých z nich.

Nusa Dua – Patrí medzi najluxusnejšie letoviská na juhu ostrova, nachádza sa na poloostrove  Bukit, piesok je tu jemný, zlatistej farby a všetky pláže sú tu verejné. Je dlhá niekoľko kilometrov, preto sa tu poprechádzajte a určite tu nájdete aj nejaké skryté miestečko, kde budete prakticky sami. Nám sa to veľakrát podarilo, pretože sme sa vybrali mimo luxusné rezorty, kde sú ľudia väčšinou „nasáčkovaní“ ako sardinky a nevytiahnu päty z hotela. Ako som už spomínala, morské prúdy sú na Bali silné a ovplyvňujú aj príliv a odliv, voda môže klesnúť aj o niekoľko metrov. My sme boli v Nusa Dua v júni a plávať sa tam dalo len do jedenástej hodiny doobeda, občas aj do dvanástej, neskôr bola voda tak nízko, že tam chodili len miestni rybári chytať úlovok, pokojne by ste prešli pešo po vode aj niekoľko kilometrov, voda proste zmizla.

Sanur – Patrí medzi pokojnejšie letoviská, s kľudným morom bez vĺn a chodia sem najmä rodinky s deťmi. Piesok je takisto žltkastej farby a je jemný. Najnižšiu hladinu tu malo more neskoro večer, ale cez deň sa tu dalo pekne zaplávať. Občas boli silnejšie prúdy, ale nebolo to nič hrozné. Milovníci vodných športov si tu tiež prídu na svoje, mnohé z nich si môžete na tejto 5 km dlhej pláži vyskúšať.

Padang Padang – V posledných rokoch sem jazdí veľa turistov , pretože ju preslávil film „Jedz, modli sa a miluj“ s Juliou Roberts v hlavnej úlohe. Prístup nie je úplne jednoduchý, nachádza sa v zátoke medzi skalami a z parkoviska ešte musíte zísť po veľa schodoch dole až k samotnej pláži. Hlavná pláž bola naozaj preľudnená, ale pokračujte ďalej pomedzi skaly a nájdete tam niekoľko pekných, romantických miest, kde sa môžete zložiť a nebudete obklopení desiatkami turistov. Táto pláž sa nachádza na západnom pobreží poloostrova Bukit, kúsok od Uluwatu. Tu si však dávajte pozor na obrovské vlny.

Pantai Pandawa  alebo Pandawa beach – Je to rozsiahla pláž s bielym pieskom na úplnom juhu ostrova. Cesta sem vedie cez kameňolom a našťastie stále patrí medzi menej vyhľadávané lokality, chodia sem najmä domáci. Už samotná cesta sem bola kúzelná. Cesta je vytesaná priamo do skaly, kde sú takisto postavené  malé sošky(pandawy) z Mahabharaty. Z parkoviska sa môžete vybrať smerom napravo, alebo naľavo. My sme najlepšie miesto našli napravo úplne pri skalách, kde už neboli turisti, ale samozrejme sme sa boli pozrieť aj na ľavú stranu, tá však bola v čase nášho pobytu špinavšia. Neboli tu ani veľké vlny, more bolo pokojné, nebol silný odliv, takže sme si super zaplávali.

Balangan beach – Nachádza sa na poloostrove Bukit na západnej strane a je obľúbená najmä medzi surfermi pre veľké vlny. Prístup sem nie je úplne jednoduchý, vedú sem serpentíny medzi skalami. Samotná pláž takmer zíva prázdnotou, pretože väčšina návštevníkov práve chytá tú správnu vlnu 🙂

Pláže ako Pasir Putih(White beach), či Lovinu som už spomínala, práve tieto dve nám najviac prirástli k srdcu. Od domácich sme ešte dostali tip Green bowl beach, ktorá sa nachádza tiež na juhu ostrova, pre časovú tieseň sme ju však už nestihli navštíviť, fotky z nej sú však úžasné a v budúcnosti sa sem určite vyberieme.

Ak chcete vidieť ďalšie krásne pláže, navštívte okolité ostrovy, ktorých je tu neúrekom, napr. ostrovčeky Gili, Nusa Lembongan, Flores alebo Lombok.

Pridaj komentár