Sny si treba plniť…

Angkor Wat

Práca od rána do večera, potom domácnosť, znova práca a stále to isté dookola. Dostala som sa do bodu, kedy som si povedala, že takto to už ďalej nepôjde, musím niečo spraviť, aby som neostala stáť na jednom mieste, v tom istom kolotoči činností a povinností, ktoré ma vnútorne nenapĺňajú a začínal sa zo mňa vytrácať pocit šťastia a spokojnosti so svojím životom.
Dlho som vedela, čo chcem, no bála som sa urobiť ten prvý a najdôležitejší krok.
Jedného dňa som sa však rozhodla, že nastal čas na zmenu a ešte v ten deň som dala výpoveď v slušne platenej práci so skvelými kolegami. Večer som už mala otvorenú mapu sveta a značila som si miesta, ktoré túžim navštíviť.
Prišla som o finančnú istotu, avšak som vedela, čo všetko môžem získať. Zážitky a skúsenosti, ktoré mi ostanú do konca života.

Ako raz niekto povedal: “Cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším”.

A ja sa s týmto výrokom plne stotožňujem, pretože každá moja doterajšia cesta ma obohatila o more informácií, poznatkov, zážitkov a skúseností, ktoré mi už nikto nikdy nezoberie.

Keďže sme s priateľom rovnako cestovateľsky naladení, hneď sme sa zhodli na pláne našej cesty a rozhodli sme sa preskúmať ázijský kontinent a lokality, kde sme ešte neboli a vyskúšať tzv. slow traveling na miestach, ktoré sme si predtým obľúbili.

Začiatkom apríla 2017 sme si zbalili celý náš život do jedného batohu a vyrazili sme na niekoľkomesačnú dobrodružnú cestu po našej milovanej Ázii.

Naša cesta práve začína a ak chcete byť jej súčasťou, sledujte náš blog a FB stránku traveliv.sk, kde budeme pravidelne zverejňovať články, fotky a videá.
Tak poďte s nami a precestujte svet 🙂 .

Pridaj komentár