Tanah Lot

Tento morský chrám leží 30 km západne od hlavného mesta Denpasar a je postavený na skale. Patrí medzi najposvätnejšie miesta na ostrove a takisto najznámejšie, pretože sa pýši nádherným západom slnka, ktorý môžete z tohto miesta sledovať.

Legendy hovoria, že chrám bol založený potulným hinduistickým kňazom Nirartha v 15. storočí, ktorý počas svojich ciest uvidel krásnu formáciu skál, ktorá ho natoľko upútala, že sa tu usadil a začal kázať miestnym obyvateľom. To sa však nepáčilo miestnemu kňazovi a požiadal Nirarthu, aby odišiel. On však ostal, usilovne začal meditovať, až zhodil kus skaly do mora a tak vznikol Tanah Lot. Toto miesto zasvätil bohu mora a svoju šatku premenil na jedovatých hadov, aby jeho nový „útulok“ chránili pred votrelcami a zlými duchmi.

Na ostrovček je pre turistov zakázaný vstup, môžete sa však pokochať úžasným výhľadom na samotný chrám bičovaný morskými vlnami. Na tomto mieste sa nachádza ešte jeden menší chrám, ktorý sa nachádza od vstupnej brány napravo, za parčíkom. Je postavený na skale, avšak je spojený s pevninou, ale je kúzelný a určite stojí za návštevu.

P.S.: Počas západu slnka na Tanah Lot vylieta z jaskyne, ktorá sa tu nachádza niekoľko stoviek, až tisícka netopierov a vtákov, čo pridáva tomuto očarujúcemu a mystickému miestu na autentickosti. Určite odporúčame zažiť.

Pridaj komentár