O nás

Kto sme: Livka & Janko

Sme mladá, cestovateľská dvojica, ktorá chce svoj život prežiť naplno. Cestovateľskej vášni sme prepadli hneď na začiatku nášho vzťahu, kedy sme sa vydali na našu prvú spoločnú exotickú dovolenku, na ostrov Bali v Indonézii. Odvtedy cestujeme prakticky neustále.

Pretože rýchly spôsob cestovania pre nás nikdy nebolo to pravé orechové a oveľa viac si vychutnávame tzv. slow-traveling, nasávanie atmosféry daného miesta, kontakt s domácim obyvateľstvom a hlbšie spoznávanie ich kultúry, pred 2 rokmi sme sa odvážili k dôležitému a pre niekoho možno odvážnemu kroku v našich životoch. Z jedného dňa na druhý som dala výpoveď v práci, zbalili sme si náš „majetok“ do jedného batohu a s jednosmernou letenkou v ruke sa vydali za obrovským dobrodružstvom do Ázie.

Našu cestu sme začínali v Dubaji, neskôr sme pokračovali na Srí Lanku, do Kambodže, do severného Thajska, prešli sme Mjanmarsko, kus Indonézie, Filipíny, thajské ostrovy a zakončili sme ju na rozprávkových Maldivách. Dokonca sme boli hosťami na dvoch svadbách – jednej balijskej a jednej thajskej. Po pol roku sme sa vrátili na Slovensko obohatení o more nových, nezabudnuteľných zážitkov.

Môžem povedať, že to bolo najlepšie rozhodnutie v našom doterajšom živote, ktoré NIKDY nebudeme ľutovať a dalo nám to oveľa viac, než sme si kedy dokázali predstaviť. Šťastie, pokoru, toleranciu, sebapoznanie, naučilo nás to trpezlivosti, rešpektu voči iným kultúram, minimalizmu v bežnom živote, vážiť si to čo doma máme a v neposlednom rade sme samozrejme veľa videli a zažili. Históriu a zemepis sme mali ako na dlani a tieto veci nám už ostanú navždy. Nikdy nám ich nikto nezoberie a v starobe si môžeme povedať, že áno, skutočne sme žili 🙂 .

Livka – Som hlavná organizátorka našich ciest, lovkyňa lacných leteniek a mapovač trás. Milujem prírodu, palmy, more, slnko a architektúru.
Čo nesmie chýbať v mojej batožine: dobrý foťák, lieky (som farmaceutka, takže na cesty beriem celú lekáreň 😀 ), mobil a dobrá hudba
Cestovateľský sen: Veľkonočné ostrovy, Mikronézia a všetky štáty juhovýchodnej Ázie

Ján – Som ten, kto drží kasu 😛 . Zabezpečujem technickú stránku vecí a získal som akreditáciu ako hlavný nosič batožiny a šofér. Užívam si najmä dobrú knihu pod palmou, ochutnávanie jedál z rôznych kútov sveta a leňošenie na opustenej pláži.
Čo nesmie chýbať v mojej batožine: notebook, dobré knihy (e-book), mobil, kamera
Cestovateľský sen: Maldivy, Seychely

 

Máte na nás otázku?

Vyplňte formulár a my vám radi odpíšeme.