Najkrajšie pláže na Seychelách

Seychelles

Ešte stále nemôžem uveriť tomu, že sa mi splnil jeden z najväčších cestovateľských snov a dookola pozerám naše fotky, či sa mi to celé iba nesnívalo.
Navštívila som už naozaj veľa nádherných miest na svete, videla som pláže, ktoré mi svojou krásou takmer vyrazili dych a myslela som si, že po Maldivách ma už nič nedokáže prekvapiť. Och, ako veľmi som sa len mýlila.

Seychely prekonali všetky moje predstavy o dokonalom zemskom raji a nikdy by som neverila, že takéto miesto môže byť skutočné. Seychely sú pre mňa synonymom sviežej tropickej scenérie s prekrásnymi plážami, jemným bielym pieskom a až neuveriteľne priezračnou, azúrovou vodou.

Ak mám byť úprimná, vôbec nie je jednoduché vybrať tie najkrajšie pláže na Seychelách, pretože všetky vyzerajú úchvatne, ako z tej najkrajšej dovolenkovej pohľadnice.
Samozrejme, medzi plážami existujú isté rozdiely a každá je vynikajúca pre niečo iné. Niektoré sú ideálne na šnorchlovanie, niektoré na plávanie v pokojných vodách, na niektorých sa môžete do sýtosti vyblázniť v divokých vlnách a niektoré sú ťažšie dostupné, preto vám zaručia dokonalú idylku vo dvojici, s milovanou osobou.

Ale predsa sa mi podarilo zostaviť rebríček našich TOP 7 pláží na Seychelských ostrovoch (podľa našich osobných preferencií, takže to berte s rezervou 🙂 ) a v tomto článku by som vám ich rada predstavila.

1. Anse Georgette – Praslin

Náš jednoznačný favorit, pláž Anse Georgette patrí k tým odľahlejším plážam ostrova Praslin a dostať sa sem nie je tak úplne jednoduché. Táto pláž sa totiž nachádza za rezortom Constance Lemuria a pokiaľ nie ste ubytovaní priamo v tomto rezorte, musíte si vybaviť špeciálne povolenie, aby vás na Anse Georgette pustili cez ich územie.
Navyše, úzko obmedzujú počet návštevníkov za deň a je potrebné vopred si rezervovať návštevu pláže (ideálne niekoľko dní dopredu). Stačí im však zavolať, prípadne napísať email a napíšu si vás na zoznam. V našom prípade toto povolenie vybavovala naša hostiteľka Cindy zo Seashell Beach Villa, takže sme s tým nemali žiadne starosti.

Samotná cesta na pláž potom vedie cez úžasné golfové ihrisko rezortu, takže už len to bol zážitok sám o sebe 🙂 . Ak vám táto možnosť nevyhovuje, dá sa sem dostať aj približne hodinovým trekom cez Mont Plaisir. No a nakoniec je množstvo výletov loďou okolo Praslinu, pričom niektoré z nich majú zastávku práve aj na Anse Georgette. Stačí si len vybrať.

Čo sa týka samotnej pláže, bola to neskutočná „podívaná“ a tá snehobiela farba piesku nám takmer vypálila oči. More bolo, ako inak, absolútne čisté, priehľadné a práve na tejto pláži sme videli najviac farebných rýb, ktoré sa nás vôbec nebáli a šnorchlovanie tu bol jedinečný zážitok. Do toho pridajte žulové skaly na oboch stranách pláže, krivé palmy, fifty shades of blue… a dokonalá romantika je na svete.

2. Anse Petite – La Digue

Petit Anse leží na juhovýchodnej strane ostrova La Digue a táto pláž je dostupná jedine pešo. Nachádza sa vedľa Grand Anse, kam sa dostanete 20 až 30-minútovou cyklotúrou po strmých kopcoch a potom musíte prejsť cez džungľu a vyliezť po niekoľkých skalách.
Rozhodne to však stojí za to a odmenou vám bude takmer ľudoprázdna pláž, nádherné tyrkysové more, snehobiely piesok a divoké vlny, v ktorých sa môžete poriadne vyšantiť.

Avšak pozor, kúpanie je tu len na vlastné riziko, pretože morské prúdy tu vedia byť mimoriadne silné a zradné a upozorňuje na to aj tabuľa pri vstupe na túto pláž.

My sme sa išli do vody len na malú chvíľu schladiť po náročnej ceste a musím povedať, že plávanie by som tu skutočne neriskovala. Je to však ideálne miesto pre surferov (viete si vypožičať mini surf z provizórneho stánku na začiatku pláže, kde predávajú osviežujúci mladý kokos a džús z čerstvého exotického ovocia).

3. Anse Cocos – La Digue

Táto pláž uzatvára trojicu tzv. plážových trojičiek ostrova La Digue. Nachádza sa hneď vedľa Petite Anse, no je ešte ťažšie dostupná a musíte sa prebrodiť cez džungľu, liezť po skalách hore a potom dole, až uvidíte v plnej svojej kráse pláž Anse Cocos.

Celá táto cesta vám zaberie približne 20-25 minút, no ak k tomu pripočítame ešte 10-minútový trek z Grande Anse a 20-30 minút bicyklovania po strmých kopcoch z centra La Digue, to už je celkom slušná túra 😀 .
Aj pre tieto úskalia patrí Anse Cocos k málo navštevovaným miestam ostrova a milovníci rajských pláží si tu určite prídu na svoje.

Vďaka nádhernej scenérii, bielemu piesku, skalným útvarom a všeobecne pokojným vodám je to skutočne epická pláž, ktorá stojí za tú námahu. Čo poviete?

4. Anse Lazio – Praslin

Na severnom brehu ostrova Praslin sa nachádza jedna z najmalebnejších pláží Seychel – Anse Lazio. Dokonca je považovaná za jednu z najkrajších na ostrove a na TripAdvisore sa pravidelne nachádza na popredných priečkach zoznamu tých naj pláží na svete.
Niet sa čomu čudovať. Tento dlhý úsek jemného bieleho piesku, ktorý je lemovaný zaoblenými žulovými balvanmi, sa spája s krištáľovo čistým oceánom v desiatkach odtieňoch modrej.
Na jednom aj na druhom konci pláže sa nachádzajú stromy Takamaka a kokosové palmy, ktoré poskytujú dostatok tieňa na relaxáciu (oceníte, ak tu plánujete stráviť celý deň a nechcete skončiť s úpalom).

Voda na Anse Lazio je dokonalá nielen na plávanie, ale aj šnorchlovanie a videli sme tu veľa nádherných farebných rybičiek, dokonca aj raje.
Na tejto pláži nikto nezostane hladný, pretože tu nájdete až dve reštaurácie, ktoré ponúkajú nielen morské špeciality, ale aj jedlá z kuracieho mäsa, či bezmäsité pre vegetariánov.

Napriek tomu, že táto pláž sa nachádza doslova na konci ostrova Praslin, v poslednej dobe sa stáva čoraz populárnejšou a bola to jednoznačne najviac preplnená pláž na Prasline (stále je to však nič oproti preplneným plážam napríklad v Európe alebo na iných populárnych plážach na svete).

V letných mesiacoch sú tu silné morské prúdy, preto by ste mali byť opatrní ak si tu chcete zaplávať.

 

prečítajte si tiež:

Seychely bez cestovky – praktické informácie a tipy 1/2

Seychely bez cestovky – praktické informácie a tipy 2/2

 

5. Anse Patates – La Digue

Anse Patates je malá pláž, ktorá sa nachádza na severe ostrova La Digue, hneď vedľa hlavnej cesty, takže sa sem bicyklom dostanete veľmi jednoducho. Skalné útvary, ktoré sa tu nachádzajú, robia túto pláž ideálnym miestom na vytvorenie zaujímavých dovolenkových fotografií.
Keďže tu nie je žiadny koralový útes chrániaci záliv, morské prúdy sú tu silnejšie a pri plávaní v hlbšej vode by ste mali byť opatrní.

6. Anse Source D´Argent – La Digue

Táto neuveriteľne krásna a podľa National Geographic najfotografovanejšia pláž na svete, ukrýva jedinečné výhľady na každom rohu.

A čo ju robí naozaj jedinečnou? Sú to žulové skaly, ktoré sú náhodne rozptýlené pozdĺž celej pláže.
Tieto žulové výbežky boli vytesané v priebehu desiatok tisíc rokov, pôsobením dažďovej a morskej vody a v kombinácii s kokosovými palmami a tyrkysovou vodou vytvárajú nádherné prostredie.
Pridajte k tomu pozoruhodne pokojné a plytké vody (Anse Source D’Argent je chránený útesom) a je to jedna z najbezpečnejších pláží na Seychelách na kúpanie a šnorchlovanie. Ak budete mať šťastie, môžete tu vidieť dokonca aj morské korytnačky.

Samozrejme tým, že je to najpopulárnejšie miesto na Seychelách, táto pláž býva pravidelne preplnená a ak sa chcete vyhnúť obrovským davom, vyberte sa sem skoro ráno (ideálne okolo 7:00).

Táto pláž je jediná z tohto zoznamu, na ktorú sa platí vstupné. V čase nášho pobytu (apríl 2019) to bolo 115 SCR na osobu.
Tip: Ak obídete heliport pred vstupom do parku L´Union Estate a prebrodíte sa cez vodu, môžete sa sem dostať aj zadarmo.

Na našom zozname sa nachádza až na 6. mieste, pretože úprimne povedané, nás až tak veľmi neohúrila. Pláž nebola najčistejšia a bolo tam veľa morských rias, no tie žulové skaly naozaj stáli za to a nikde na svete som ešte nič podobné nevidela.

7. Anse Severe – La Digue

Táto pláž bola úplne prvá, ktorú sme na Seychelách navštívili a takisto sme tu po prvýkrát videli naživo žulové balvany, ktoré sú pre Seychely také typické. Bola som vtedy šťastím bez seba a aj pre tieto dôvody som Anse Severe jednoducho musela zaradiť do tohto zoznamu 🙂 .

Je to pomerne dlhá pláž, lemovaná palmami a inými stromami, žulovými skalami a nachádza sa tu hneď niekoľko štýlových plážových barov, ktoré robia túto pláž ideálnym miestom na celodenné leňošenie s osviežujúcim koktejlom v ruke.
Keďže sa nachádza v blízkosti La Passe, kde sme aj bývali, práve tu sme trávili najviac času a dokonca sme tu zažili aj malú plážovú svadbu.

Vďaka skalným a koralovým útvarom je Anse Severe dokonale chránená pred otvoreným oceánom, voda je tu plytká a vhodná na plávanie a šnorchlovanie. A ako bonus máte krásny výhľad na ostrov Praslin.

 

Toto sú osobne naše najobľúbenejšie pláže na Seychelách, verím však, že si tu každý nájde ten svoj kúsok raja. Je veru z čoho vyberať.

V komentároch nižšie nám určite dajte vedieť, ktorá bola vaša TOP pláž na Seychelách a prečo 🙂 .

Comments

 1. JulkaB says:

  Ahoj, dakujem za clanok, pre mna pekny navrat na nasu svadobnu cestu. My sme boli na Seychellach na prelome marca a aprila 🙂 tiez sme doteraz ohureni neskutocnou krasou, a ja teda nedokazem povedat, ktora plaz bola ta naj, ako prvu som ale uvidela Anse Georgette na Prasline, takze asi na tu budem spominat ako na tu naj v mojich myslienkach. Avsak jedna z mojich topiek bola aj Anse Major na Mahe, narocnejsi trail, ale ta plaz stala jednoznacne za to! Naopak Anse Lazio nas velmi neohurila, bola velmi preplnena ked sme tam boli my a kedze sme na Prasline stravili iba 1,5 ja osobne by som ju asi az tak neodporucala, ak mate tak malo casu ako sme mali my. La Digue bola asi pre nas TOPka, co sa tyka vsetkych 3 hlavnych ostrovov. No prekrasne plaze boli aj na Mahe, ktore ty vobec nespominas – Anse Intendance, Anse Takamaka, Baie Lazare a Anse Louis. Svoje caro mala aj Beau Vallon, hoci to bola uz taka ta “komercnejsia” plaz, ale oproti europskym to stale nebolo nic 😀 my sme na nej stravili nas uplne posledny den na Seychellach a dalo sa tam krasne zaplavat, ziadne vlny, ani ukryte skaly pod vodou iba hladny piesok a ziadne silne prudy. I ked co sa tyka vln a prudov, to je asi velmi idividualne v akom obdobi stravite vasu dovolenku na tychto prekrasnych ostrovoch.

  1. traveLiv says:

   Jeeej, to rada počujem, že ste si vďaka môjmu článku v dobrom zaspomínali na Seychelky 🙂 . Je to prenádherné miesto. V predošlých článkoch som spomínala, že sme boli len na 2 ostrovoch – La Digue a Praslin, preto aj ten výber top pláží práve z týchto 2 miest 😉 . Verím však, že raz sa sem ešte určite vrátime a pobeháme aj Mahé (pláže, ktoré spomínaš).

 2. Nikola says:

  Ahoj. Ďakujem za super články o seychcelach. Chystáme sa tam buduci týždeň, ale už teraz sa citim ako by som šla na známe miesto.. aj vďaka tvojim článkom. 😊

  1. traveLiv says:

   Ahoj :-). Ďakujem ti Nikola za milý komentár. Veľmi si ma potešila :-). Prajem vám krásnu dovolenku na Seychelách. Užite si to tam ;).

Pridaj komentár