Cestopis Bali – 07. Bratan, Pura Ulun Danu, Tanah Lot

Pozreli sme si mesto a vydali sa na preskúmanie jazera Bratanchrámu, ktorý na ňom leží – Pura Ulun Danu, vraj najviac fotený chrám na celom ostrove. Určite sa sem vyberte skoro ráno, aby ste sa vyhli turistom. Môžete si tu požičať čln a vychutnávať si romantickú atmosféru na jazere v nadmorskej výške 1200 m nad morom.

 

Boli sme prekvapení, že v takejto výške nájdeme jazero, keďže cestou sem sme doslovali boli v oblakoch a stúpali sme stále vyššie.

 

Po tejto zastávke sme pokračovali smerom na juh do oblasti Jatiluwih, kde sú najkrajšie ryžové polia na Bali a vedie tu úzka cestička s niekoľkými výhľadmi a zastávkami, kde môžete sledovať domácich pri práci s ryžou.

 

Západ slnka sme si pozreli v Tanah Lot. Je to ďalší posvätný chrám postavený na skale a prístup sem je ovplyvnený prílivom. Pri západe slnka odtiaľ vylieta niekoľko tisícok netopierov a je to jedinečný zážitok.

 

Comments

 1. Nikol says:

  Ahojte! Ako ste sa pohybovali por Bali? Mate skusenost s osobnym soferom? Planujem cestu sama a rozmyslam ze je to así najspolahlivejsia moznost na dlhsie vylety.

 2. traveLiv says:

  Ahoj Nikol!
  Mas viacero moznosti: skuter, taxi, uber, alebo pozicanie auta (aj so soferom).
  Vyskusali sme vsetky moznosti. Na dlhsie cesty cez cele Bali sme mali pozicane auto (od 20euro / den). Pokial sme nemali vela batoziny a isli len na mensie vylety tak sme jazdili na skutri.
  S osobnym soferom nemame skusenost.
  S Uberom na Bali je to tazsie, na vela miest po teba ani nepridu, lebo taxikari by na nich mohli zautocit a poskodit im auta.
  Taxi treba zjednavat cenu dopredu, asi ako vsade.
  Prajeme stastnu cestu!

Pridaj komentár