Revolut karta zdarma – ušetrite pri výbere a platbe kartou v zahraničí

Aj vy mávate stresy pred každou cestou do zahraničia kvôli peniazom? Nechcete si so sebou brať veľkú hotovosť, no zároveň sa obávate vysokých poplatkov pri výberoch z bankomatu či platbe kartou? 🤔 Obávate sa, že by vás mohli okradnúť alebo zneužiť vašu platobnú kartu? Riešením je karta Revolut, s ktorou máme osobnú skúsenosť a na ktorú pri našich cestách nedáme dopustiť.

Čo je Revolut?

Revolut je kombinácia mobilnej aplikácie a platobných kariet Visa a MasterCard (typ platobnej karty posielajú na základe vašej lokality). Jedná sa o anglický startup, ktorý majú na svedomí Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko. Hlavným cieľom tejto appky je možnosť jednoducho a rýchlo zaplatiť za tovar a služby, či výber z bankomatov kdekoľvek vo svete s najlepším možným kurzom.

Ako to celé funguje krok po kroku

Aplikácia je dostupná zadarmo pre smartfóny s operačným systémom iOS a Android. Po stiahnutí appky je potrebná registrácia a nastavenie účtu, ktorú zvládnete za maximálne 2 minúty. Jedinou nevýhodou je, že zatiaľ je dostupná len v angličtine.
V ďalšom kroku si objednáte platobnú kartu Visa, prípadne MasterCard k prémiovému účtu, ktorá je naviazaná na aplikáciu kliknutím na „Deliver the Card to me“ (predtým si nabijete vašu virtuálnu kartu sumou minimálne 10 EUR, aby vám mali z čoho strhnúť poplatok za doručenie). Doručenie na vašu adresu by malo trvať do 20 dní (Jankovi prišla karta za 4 dni!) a stojí 6 EUR. Kým vám karta príde domov, môžete využívať virtuálnu kartu priamo cez aplikáciu. PIN kód si sami nastavíte takisto priamo v appke.


Nabíjanie karty

Svoju novú kartu si viete nabiť dvomi spôsobmi: platobnou kartou alebo prevodom na účet. Rozhodne odporúčame prvú možnosť, pretože platba je pripísaná okamžite, zatiaľ čo pri druhom spôsobe to trvá niekoľko dní.

Nabíjanie pomocou platobnej karty

Karta je multimenová. To znamená, že účet môžete viesť vo viacerých menách – EUR, GBP či USD (po novom celkovo v 26 menách). Nabíjanie peňazí na kartu v eurách a librách je zadarmo (takisto v PLN, DKK, SEK, NOK, RON a CHF), za doláre si priplatíte 3% zo sumy. Použitie kreditnej karty namiesto debetnej vás bude stáť 1% z celkovej sumy. K samotnému nabíjaniu použijete niektorú z vašich platobných kariet (v aplikácii kliknete na ikonku +, zadáte číslo karty z ktorej budete posielať peniaze a čiastku) a o pár sekúnd sa vám peniaze pripíšu na vašu Revolut kartu.

Nabíjanie karty prevodom na účet

Tento spôsob je časovo náročnejší, pretože prevod trvá niekoľko dní a nevýhodou je napríklad aj poplatok vašej banke za SEPA platbu. Bankový účet musí byť vedený na vaše meno, inak sa platba vráti znížená o transakčný poplatok 5 libier. Takisto je potrebné poznať váš IBAN a SWIFT kód. Postup je opäť veľmi jednoduchý – otvoríte si aplikáciu, kliknete na ikonku + a zvolíte možnosť „Top up via Transfer„. Ďalej už postupujete podľa inštrukcií. Finančne veľmi nevýhodné sú bankové prevody mimo EÚ (vysoký poplatok za SWIFT transfer).
Ak si chcete na kartu poslať viac než 1000 EUR, musíte prejsť overením totožnosti (štandardný postup pri on-line bankách kvôli bezpečnosti), pričom stačí odfotiť občiansky alebo vodičský preukaz, spraviť si selfie a všetko sa zašifrovane odošle na server. Vaša fotka sa porovná s fotografiami na dokladoch a zaberie to len niekoľko minút.

Najväčšie výhody Revolut karty

Konverziu mien robí Revolut výhodnou medzibankovou sadzbou, ktorá je približne o 3-5% lepšia, než vo vašej banke. Kurz transakcie si dokonca viete dopredu skontrolovať. Toto je pre nás úplne najväčší top tejto appky, pomocou ktorej sme ušetrili už kopec peňazí. Napríklad aj pri platbe ubytovaní v juhovýchodnej Ázii touto kartou nám strhlo z účtu ešte menej peňazí, ako nám ukazoval booking či airbnb a to len vďaka neskutočnej konverzii mien.
Ďalšou výhodou, ktorú musím spomenúť je, že Revolut kartu si viete kedykoľvek cez appku zablokovať a odblokovať, čo je z hľadiska bezpečnosti úplne úžasné a nemusíme sa obávať jej zneužitia.
Výbery z bankomatu sú po celom svete zadarmo do 200 EUR za najlepší možný kurz, potom sa účtuje poplatok 2% zo sumy. Pozor! Niektoré bankomaty si účtujú vlastný poplatok za výber, napríklad v Thajsku sa tomu nevyhnete, pretože tam za každý výber z bankomatu zaplatíte minimálne 200 BHT, ale takto to funguje v takmer každej krajine juhovýchodnej Ázie. Obrovskou výhodou Revolutky je aj to, že peniaze si môžu jednotliví užívatelia alikácie preposielať medzi sebou a to úplne zadarmo, takže ak by ste napríklad zostali „trčať“ niekde v Indonézii bez peňazí, poprosíte kamoša, ktorý má stiahnutú danú appku, aby vám poslal peniaze na vašu Revolut kartu a vám sa o niekoľko sekúnd pripíšu peniaze na účet. Je to rýchle, jednoduché a zadarmo. Super vec 🙂 .

Iné výhody Revolut karty

 •  môžete si objednať viac kariet k jednému účtu
 •  máte prehľad o každej uskutočnenej transakcii
 •  support priamo v aplikácii (ocenili sme to hlavne pri riešení problému s poplatkom za víza na Srí Lanke, boli mimoriadne pohotoví a ochotní)
 •  možnosť pozrieť si aktuálne kurzy a previesť menu
 •  v appke sa dá kedykoľvek nastaviť a meniť aj pin kód kvôli zabezpečeniu
 •  zablokovanie transakcií, ak sa karta použije v inej lokalite ako je váš telefón
 •  vypnutie bezkontaktnej platby
 •  zablokovanie výberov z bankomatov
 •  zablokovanie e-commerce (platby na internete)
 •  nastavenie mesačného limitu na útratu
 •  aplikácia vie spraviť výpis transakcií v pdf
 •  účet vedený vo viacerých menách: EUR, GBP a USD (po novom konečne už aj v CZK a ďalších)
 •  mobilná aplikácia je od apríla 2019 kompletne v slovenčine

Nevýhody Revolut

 •  k získaniu karty a k jej ovládaniu potrebujete internet
 •  výber z bankomatov po celom svete zadarmo znížený na limit 200 EUR (predtým to bolo až 500 EUR)

Preposielanie peňazí

Ako som už vyššie spomínala, fantastickou výhodou Revolut je možnosť poslať peniaze ďalšiemu užívateľovi tejto aplikácie, pričom peniaze sú prevedené okamžite a zadarmo. Stačí si vybrať zo zoznamu kontaktov priateľa so znakom R vedľa mena, zvoliť výšku transakcie, menu a to je všetko. Príjemca dostane peniaze do niekoľkých sekúnd.
Ak chcete poslať peniaze niekomu, kto danú aplikáciu nemá, nie je to žiadny problém, viete tak spraviť pomocou SMS, WhatsApp alebo e-mailom. Postup je podobný – vyberiete si kontakt v telefónnom zozname, zvolíte čiastku, menu transakcie a spôsob zaslania. Príjemca potom obdrží správu s odkazom pre zadanie údajov o jeho účte pre prijatie platby. Má na to 24 hodín, potom odkaz vyprší a vám sa vrátia peniaze späť na vašu Revolut kartu.

Novinky vo svete Revolut

 •  najväčšou novinkou je to, že si viete nabíjať kartu v celkovo 26 rôznych menách a utrácať v takmer 130 menách s výhodnou konverziou
 •  možnosť založiť si biznis účet
 •  členstvo v Revolut Premium, ktorý má veľa výhod (členstvo prvý mesiac zadarmo, následne stojí mesačne 8 EUR alebo ročne 82 EUR a okrem iného môžete napríklad vlastniť zadarmo až 3 prémiové karty s unikátnym dizajnom, limit na výber z bankomatov po celom svete je zvýšený na 400 EUR a zadarmo máte aj expresné doručenie karty domov, či mesačné útraty bez obmedzenia)
 • začiatkom roku 2018  pribudla možnosť nakúpiť kryptomeny priamo v Revolut aplikácii. Získať môžte napríklad Bitcoin, Litecoin, či Ethereum. Ak kryptom budete chcieť zaplatiť, v danom momente sa prepočíta podľa aktuálneho kurzu na FIAT (eurá, doláre, či inú menou ktorou idete platiť).

Revolutka bola naším verným spoločníkom počas 5-mesačnej cesty po juhovýchodnej Ázii a nevieme si ju vynachváliť. Všetky transakcie či výbery z bankomatov prebehli bezproblémovo, chat support hodnotíme na jednotku s hviezdičkou a najviac oceňujeme to, že kartu nám ani raz nezablokovali (čo bola v minulosti naša nočná mora so slovenskými platobnými kartami). Pravidelne sa nám napríklad v Ázii stávalo to, že nám zakaždým zablokovali všetky naše slovenské platobné karty (kvôli bezpečnosti) a potom sme museli dlho riešiť následné odblokovanie, pričom nás to stálo kopec peňazí (šialene drahé telefónne hovory, keďže chat support nemala žiadna banka a hovory cez Skype alebo Viber v odľahlejších oblastiach neboli možné) a najmä nervov. S Revolut sme tento problém ani raz nemali 🙂 . Paráda!

Ak chcete ušetriť peniaze pri cestovaní a mať bezpečný účet, určite si stiahnite  Revolut aplikáciu. 

Pridávame jednu čerstvú skúsenosť:

Janko bol nedávno v Bangkoku, kde platil trikrát Revolut kartou – 2x v hoteli a raz v nejakom menšom obchodíku. Po jeho návrate sa v jeden večer stala nepríjemná vec, pravdepodobne mu niekto skopíroval údaje z karty a večer mu zapípala Revolut aplikácia, že niekto vyberá peniaze z jeho účtu v UK (z piatich pokusov im prešli dva). Janko mal kartu odblokovanú, pretože čakal na jednu prichádzajúcu transakciu a šikovní podvodníci túto situáciu okamžite využili. Janko samozrejme hneď zareagoval, zablokoval kartu a napísal na chat support, kde to ihneď začali riešiť (bolo to o polnoci). Revolut kartu mu úplne zrušili a zadarmo poslali novú. Potom musel čakať týždeň, či dané transakcie prejdú alebo sa ich podarí zrušiť. Po týždni znova písal na support, označil transakcie, ktoré boli scam, samozrejme sa pýtali na nejaké podrobnosti ohľadom jeho účtu a musel potvrdiť, že tie platby neuskutočnil on. Support bol veľmi rýchly a ústretový a napriek tomu, že na vyriešenie prípadu majú 45 dní (výsledok pritom nie je istý), Jankovi do troch dní vrátili všetky peniaze na účet, a to všetko v období Vianoc.

Jediné šťastie je, že na tomto účte má peniaze len na menšie výdavky a podvodníkom sa podarilo vybrať „len“ necelých 200 Eur. Opäť musím vyzdvihnúť úžasný chat support Revolutky, kde daný prípad začali ihneď prešetrovať (ktovie ako dlho by sa to riešilo v prípade slovenskej banky, hlavne cez Vianoce a ako by to nakoniec dopadlo). Sme nesmierne radi, že celá táto vec dopadla dobre. Na novej karte sme hned po aktivácii nastavili všetky bezpečnostné opatrenia a transakcie povolíme len tesne pred platením.
Ďakujeme Revolut za pohotovosť a ústretovosť 🙂 .

Máte kamarátov, ktorí veľa cestujú a myslíte si, že by bol pre nich tento článok užitočný? Potom budeme vďační za jeho zdieľanie. V prípade otázok nás kontaktujte na kontakt@traveliv.sk a ak máte nejaké informácie, ktoré som v článku nespomenula, napíšte ich do komentára.

Comments

 1. Helča says:

  Skvělé! Revolut kartu jsem si pořídila před půl rokem a moc recenzí na ní nebylo, takže jsem ráda za každý takový článek 🙂

  1. traveLiv says:

   Ďakujeme za pozitívne ohlasy:-). Sme radi, že sa článok páčil.

 2. Lu says:

  Kartu som si objednala, no prisla mi Visa. MasterCard je len k premiovym uctom.

 3. traveLiv says:

  Ahoj! Ked sme si karty objednavali my, tak aj bez premioveho uctu nam prisli vzdy mastercardy.

 4. Ján Krajči says:

  a platba kartou nie je obmedzena stropom?

  1. traveLiv says:

   Zdravím. Písali sme priamo do Revolut a potvrdili nám, že pri nových účtoch sa zmenil limit na výber z bankomatu na 5000 EUR/deň a platba kartou je najnovšie bez limitu 🙂 .
   Prajem pekný zvyšok dňa.
   Liv

 5. maros says:

  mozem nabit kartu niekomu inemu v pripade ze nie som registrovany v revolut ? manzelke, synovcovi apod ? je tam nejaky limit ?

  1. traveLiv says:

   Dobrý deň. Áno, kartu môžete dobiť komukoľvek aj v prípade, že vy osobne nemáte revolut appku. Manželka alebo synovec si jednoducho zistí v revolut aplikácii svoj IBAN a SWIFT (Profile —> Account details —> klik na Active accounts a zobrazí sa ich IBAN) a vy im zo svojho bankového účtu môžete poslať peniaze až do výšky 75k GBP/deň (a ich ekvivalent v inej mene). Týždenný limit je 125k GBP.

 6. Matej says:

  Zdravím Vás, chcem sa opýtať ci neviete preco mam limit pri top-up vkladani na kartu len 250€/rok ? Viete mi s tým poradiť ? Pre info, overenie Identity odo mna pýtali hneď pri registrácii. Problém je v tom, ze im to už trvá skoro 2 týždne. Čakám ze po overení by sa mal aj ten limit zvýšiť.

 7. traveLiv says:

  Ahoj, pravdepodobne je to len v overeni registracie. Vacsinouim to trva do par hodin, maximalne par dni. Ak su to az dva tyzdne, skuste napisat na ich support priamo aplikacii.
  Dalsie overenie vyzaduju az po depositnuti viac ako 15 000 €/rok.

 8. Karina says:

  ja len Revolut vsade kam idem a som s nou nadmieru spokojna! Ja si platim za premium kedze to ma vacsie vyhody 🙂

 9. Dominika Kráľová says:

  Rada by som sa informovala ko to funguje, keby chcem kartu pouzivat vlastne len na cestovanie no cas co som doma by na nej neboli ziadne peniaze a nepouzivala ju. Su tam poplatky? alebo nejake obmedzenia?

  1. traveLiv says:

   Ahoj Dominika!
   Kartu som povodne vyuzival len na cestovanie. Ziadne poplatky pri neaktivite nie su. Pocas registracie je potrebne na kartu poslat 10 euro, predtym, nez ti fyzicku kartu poslu domov. Potom si tieto peniaze mozes hned vybrat/preposlat, nemusis ich na nej drzat.
   Dobitie je otazka 3 sekund, tak ju mozes vyuzivat aj na platby na internete, kedy si ju dobijes potrebnou sumou, odblokujes, zaplastis a hned po platbe zablokujes.

 10. Peter says:

  Do kedy platí akcia na doručenie karty bez poplatku 6€ za dopravu?

  1. traveLiv says:

   Ahoj, cez nas odkaz plati stale 🙂

 11. jan nemcek says:

  Dobrý deň
  Na tomto svete nič nie je za darmo. Z čoho sa financuje tento startup?
  Ďakujem
  Nemček

  1. traveLiv says:

   Dobry den!
   Vedenie uctov je cez Revolut naozaj zadarmo, ja som za dorucenie karty pred rokmi platil 6 euro, cez link v clanku je aj toto dorucenie zadarmo.
   Financuju sa napr. pri zakladnom ucte pri vybere z bankomatu mesacne nad 200euro pridavaju 2% k sume, potom ponukaju platene Premium a Metal ucty s dalsimi vyhodami, pripadne cestovne poistenie, poistenie mobilneho telefonu, Revolut for Business pre firemne ucty.
   Vcera sme v aplikacii dostali ponuku s obmedzenou platnostou: kto sa zaregistruje cez tento odkaz https://www.revolut.com/en-CZ/referral/lvia49ra!G10D21 po uspesnom overeni v alikacii ziska bonus 300CZK (ekvivalent v inej mene) na revolut ucet.
   Prajeme pekny zvysok dna!

 12. Sandra says:

  Dobrý deň, cestujeme o 3 dni do chorvatska, cize karta nam nestihnu poslat. Je mozne virtualnou kartou platit vsade? Dakujem

  1. traveLiv says:

   Zdravime,
   virtualna karta sluzi len na online nakupy, fyzicky v obchode s nou bohuzial nezaplatite. Na zaplatenie online rezervacie napr. na Booking staci. Neviem, kedy ste o kartu poziadali, moja prva karta prisla do 4 dni, Metal karta potom kurierom do 2 dni.
   Prajeme peknu dovolenku!

   1. sandra says:

    Dakujem velmi pekne za odpoved. uz zial to nestihneme az pri najblizsej dovolenke.

 13. Tomáš says:

  Dobrý deň,
  objednal som si jednu kartu cez link, ale chcel by som aj druhu pre priateľku. Chcel by som sa opytat, že či za druhu kartu uz budem platit a ak ano tak kolko asi a či je mozne vystavit kartu na jej meno ked ucet je na moje meno.
  Ďakujem za odpoveď 🙂

 14. traveLiv says:

  Pekny den,
  pokial vystavite ucet na jej meno, cez horeuvedeny odkaz bude dorucenie karty priatelke rovnako zdarma ako aj aktualny bonus. Potom jej mozete preposlat peniaze priamo na jej revolut aplikaciu behom par sekund. Priatelka bude mat vlastnu kartu a so svojim menom na nej (niekedy nie je mozne platit kartou inej osoby).
  Druha moznost je ako pisete poziadat o druhu kartu, tam uz je myslim poplatok za dorucenie (pravdepodobne 6e, presne cislo uvidite pri poziadani o nu priamo v aplikacii). Zdarma je len prva karta. Druha karta vsak bude tiez na Vase meno.
  Prva moznost je teda vhodnejsia a v pripade potreby je mozne priatelke poslat na jej kartu peniaze behom par sekund.
  Pekny zvysok dna prajeme.

 15. Tamas says:

  Dobry den,
  karta mi dorazila asi za 5 pracovnych dni. Na zaciatok som zlozil 100 eur, z toho 70 eur som zamenil na HUF. Ked si chcem kupit nieco cez mad. online shop tak automaticky mi to odrata z HUF uctu? Ako je to s vyberom v zahranici? Napr. teraz sa oplati zamenit HUF, dam tam vacsiu sumu a ked pojdem do HU a chcem si vybrat z ATM tak odpocitava sa to z HUF uctu?
  Dakujem za odpovede

  1. traveLiv says:

   Pekny den,
   funguje to ako pisete, ak mate dostatok financii v mene ktorou platite bude primarne pouzita ta.
   Vyber v zahranici je na rovnakom principe : ja napriklad casto vyberam ceske koruny, pokial ich mam v revolut ucte strhava sa z nich. Pokial CZK nemam tak mi strhne adekvatnu ciastku z Eur.
   Presuvat peniaze si mozme lubovolne, alebo nechat konverziu priamo na revolut v dobe platby. Da sa tym trosku spekulovat na pokles/narast hodnoty v danom menovom pare.
   Pozor vsak napriklad pri platbe revolutkou cez Paypal – Paypal sa vzdy snazi robit zmenu kurzu sam (jeho kurz je vzdy este horsi nez kurz klasickej banky) takze je nutne pri konverii meny u Paypalu trvat na povodnej mene, nie tej co ponukne PP.

   1. Tamas says:

    Dakujem, velmi ste mi pomohli…

 16. Vlado says:

  Je stale este platna akcia na dorucenie karty zadarmo ?

  1. traveLiv says:

   Ano, dorucenie zadarmo stale plati. Pekny den!

 17. Miloš says:

  Dobrý deň, akcia na doručenie karty zadarmo stále platí? Po registrácii cez váš link je tam cena doručenia 6€

  1. traveLiv says:

   Dobry den, clanok sme aktualizovali.
   Bohuzial Revolut s touto akciou nedavno prestal a uctuje sa standardne 6euro za dorucenie.
   Pekny den prajeme!

Pridaj komentár