Cestopis – návšteva Batu Caves pri Kuala Lumpur

Náš tretí deň v KL sme strávili výletom do Batu Cave, čo je také must be pri návšteve Malajzie a naozaj právom. Zážitok to bol očarujúci a neodradilo nás ani vystúpanie asi 400 schodov na vrchol v 38 stupňovej horúčave. Stálo to zato. Videli sme tam toho naozaj veľa – jaskyne, sošky, dotieravé drzé opice, hinduistický obrad, malý chrám. Bol to výlet tak na pol dňa a po návrate sme ešte navštívili modernú mešitu National Mosque of Malaysia.

 

Opäť sme si dali obed v našej obľúbenej vývarovni a vrátili sa na izbu sa trošku schladiť, keďže tie horúčavy sa už nedali vydržať.

 

Večer sme ešte vybehli do mesta na nákupy a po vyčerpávajúcom dni plnom zážitkov sme do postele padali unavení.

 

Náš posledný deň v KL sme venovali nákupom suvenírov a presunu na letisko, kde mala vystúpenie jedna malajzijská tanečná skupina, takže sme mali možnosť vidieť aj niečo z ich kultúry.

Aby som zhrnula naše dojmy z tohto pobytu a mesta – Kuala Lumpur je pulzujúce mesto plné neuveriteľných kontrastov. Na jednej strane moderné budovy, všade samé mrakodrapy a bohaté biznis centrá, na druhej strane chudoba, ošarpané budovy a ulice plné bezdomovcov.

Je to úžasná zmes kultúr, rôznych náboženstiev, národností, farieb – pre naše cestovateľské duše hotový raj na zemi a v budúcnosti sa sem ešte určite vrátime.

Pridaj komentár