Cestopis – potulky po Kuala Lumpur

Ďalší deň sme sa vybrali do centra pozrieť „dvojičky“. Petronas Twins boli úžasné, uchvátili nás svojou veľkoleposťou a eleganciou. Vlastne celé okolie okolo veží, vrátane parku KLCC bolo moderné, akoby z budúcnosti a bol to obrovský kontrast oproti ostatným štvrtiam  Kuala Lumpur.

Zastavili sme sa ešte pri známej televíznej veži, ktorá je síce o niečo nižšia budova ako Petronas Towers, ale vďaka tomu, že je postavená na kopci, patrí medzi najvyššie budovy mesta a je odtiaľ krásny výhľad na celé mesto.

 

Opäť sme sa vrátili do našej obľúbenej čínskej štvrti, kde sme si dali obed a neskôr sme navštívili jeden čínsky a jeden hinduistický chrám  Sri Maha Mariamman za symbolický poplatok.

 

Malá prestávka na meditáciu padla vhod a vrátili sme sa na hotel, kde sme sa mohli do sýtosti „vyčvachtať“ v našom strešnom bazéne s fascinujúcim pohľadom na vysvietené dvojičky a televíznu vežu, na ktorej navyše každú hodinu prebiehala laserová show a naozaj to bolo niečo, čo treba raz v živote zažiť.

 

V noci sme sa vybrali na dobré jedlo na známy food street market na ulici Jalan Alor, kde sme sa mohli vrátiť do detských čias a vychutnávať si jedenie rukami a ochutnávanie tých najrôznejších špecialít, vrátane žabích stehienok, grilovaných rýb, exotického ovocia atď. Nasýtení do prasknutia sme si dali dlhú prechádzku k nášmu hotelu, samozrejme s obľúbeným kokosom v ruke a tešili sa na ďalšie zážitky z cesty.

 

 

Pridaj komentár