Cestopis – zastávka v Kuala Lumpur

Po minuloročnej dovolenke v Indonézii sme sa jednoducho zamilovali do juhovýchodnej Ázie a rozhodli sme sa, že do tejto oblasti sa ešte určite niekedy vyberieme. Dlho sme váhali, ktorá krajina bude ďalšia v poradí, až jedného dňa sme natrafili na lacné letenky do Kuala Lumpur a následne do Manily. A bolo rozhodnuté- tento rok pocestujeme na Filipíny, navyše v apríli, kedy mám narodeniny. Predstava, že ich oslávim na nádhernej pláži s bielym pieskom a tyrkysovou vodou, navyše s milovanou osobou, bola úžasná a neskutočne som sa z toho tešila.

Dni sa krátili, termín odletu sa blížil a my sme zažívali pozitívne stresy, či sme stihli všetko vybaviť, nakúpiť, ako sa zbalíme do našich batohov (keďže sme mali obmedzenú váhu 7 kg), ale nakoniec sme to zvládli a hurááá, už sme smerovali na letisko v Budapešti, odkiaľ sme mali odlet do Kuala Lumpur s prestupom v Istanbule. Cesta prebehla hladko, bez komplikácií a do Malajzie sme dorazili na druhý deň večer okolo šiestej hodiny. Na letisku sme sa zoznámili s trojicou Slovákov, s ktorými sme sa dohodli, že si spoločne zoberieme taxíka do centra Kuala Lumpur, keďže letisko sa nachádza asi 50 km od mesta a cestovať vlakom alebo autobusom sa nám už nechcelo, aj keď by to vyšlo lacnejšie. Stálo nás to 200 MYR = 50€, ale bolo nás 5, takže sa to ešte celkom dalo. Pre zaujímavosť, rýchlovlak stál 55 MYR = 14€ na osobu do KL Sentral a odtiaľ by sme sa ešte museli dostať do nášho hotela, čo by znamenalo ďalšie výdavky a cestovanie navyše. Takže voľba taxíka bola pre nás pohodlnejšia.

 

Po asi hodine jazdy sme dorazili do hotela vo vychýrenej čínskej štvrti, ubytovali sme sa a nesmierne hladní sme vyšli do ulíc zohnať nejaké jedlo. Výber bol naozaj bohatý – jedlá čínske, indické, ale aj tradičné malajzijské. Natrafili sme na výbornú vývarovňu, kde sme neskôr boli pravidelnými zákazníkmi. Konečne sme si dali pravé Mee goreng, po ktorom naše žalúdky túžili od poslednej návštevy Indonézie.

Ešte sme sa porozhliadli po okolí nášho hotela – Jalan PetalingMerdeka square, kde boli, na naše veľké prekvapenie, okolo polnoci malajzijské rodinky s malými deťmi a hrali sa tam s bublifukom, loptami atď. Bola to príjemná prechádzka a čo-to sme aj pofotili.

 

Unavení z cesty sme išli spať, aby sme ráno boli oddýchnutí a fit na objavovanie krás mesta.

Pridaj komentár