Cestopis Filipíny – 06. Cebu a Oslob

Po krátkom lete z Boracay sme pristáli na letisku v Cebu . Letisko sa nachádza na malom ostrove, ktorý je spojený so zvyškom mesta mostom (ten je vždy tak preplnený, že presun z letiska do centra mesta trvá naozaj veľmi dlho). My sme mali namierené na South bus terminál, odkiaľ nám išiel autobus na juh ostrova, do mesta Oslob, kde sa uskutočňuje turistická atrakcia – plávanie so žralokmi (tieto druhy sú priateľské a kŕmia ich planktónmi). Bol to veľký sen môjho priateľa a konečne si ho mohol splniť.

Cesta autobusom trvala cez 3 hodiny a šofér bol taký zlatý, že nás vysadil priamo pred naším ubytovaním (homestay). Bol to dom jednej milej rodiny, ktorí sa nám vo všetkom snažili vyjsť v ústrety a veľmi nám neskôr pomohli pri našej ceste na ostrov Panglao. Ale o tom potom

Táto oblasť nás nijako neočarila, naozaj sa tu chodí asi len kvôli žralokom a vodopádom Tumalog. Dlho sme dokonca zháňali nejaké jedlo pod zub a obchod s potravinami a vodou. Potom sme ale natrafili na menšie trhovisko s čerstvým ovocím a zeleninou, sušenými rybami a obľúbeným barbecue (áno, ďalšia naj činnosť na Filipínach, grilujú tu naozaj všetko a veľmi radi). Tak sme si tu nakúpili sladučké banány, samozrejme mango a ananás, chrumkavé pečivo, kuracie a bravčové barbecue s ryžou a pohrali sa s miestnymi mačičkami, ktoré tu tiež obľubujú. Ako veľká milovníčka mačiek som sa tu naozaj cítila ako doma.

 

Išli sme skôr spať, aby sme ráno boli medzi prvými na výlete za žralokmi.

Pridaj komentár