Cestopis Thajsko – 07. Chrámy v Chiang Mai a Grand Canyon

Posledný deň sme sa vybrali na dlhšiu prechádzku do historického centra mesta, kde sa nachádza obrovské množstvo prekrásnych budhistických chrámov. Navštívili sme niekoľko z nich a najviac nás očaril chrám Wat Phra Singh. Bol to komplex mnohých budov a takmer všetky boli pozlátené. V jednom z chrámov sa nachádzal aj veľký, ležiaci Budha, takisto vyrobený zo zlata.

 

Cestou k Thapae Gate sme sa zastavili v požičovni skútrov a na zvyšok dňa sme si jeden zaobstarali za 250 Bahtov. Po krátkej, 20-minútovej jazde sme prišli do cieľa, a tým bol Grand Canyon. Dám vám niekoľko tipov, aby ste tam nešli nepripravení ako my, pretože nikde na internete som sa predtým nedočítala, že Grand Canyon pri Chiang Mai je rozdelený na 3 časti. My, ako neznalci, sme hneď po príchode zastavili na prvom parkovisku, odložili sme skúter a išli sme k hlavnej bráne, kde bolo napísané „ Grand Canyon beach“. Ako vstupné sme si museli kúpiť vodu, prípadne iný nápoj a mohli sme tam stráviť celý deň. Po strmom kopci sme zišli dole až k jazeru, kde bolo zopár lehátok, kajaky a bambusové člny, plošina, odkiaľ sa skákalo do vody, ale na moje prekvapenie to vôbec nevyzeralo tak, ako na fotkách z internetu. Očakávala som krásne výhľady, obrovské útvary vyrastajúce zo zeme a pripomínajúce ten slávny Grand Canyon v USA, mal sa tam nachádzať aj vodný svet, ale toto všetko tam chýbalo. Tak sme sa zložili na lehátku, hodili sa do osviežujúcej vody a šantili sa na bambusovej loďke a veľkých nafukovacích kolesách.

 

Po 2 hodinkách sme sa rozhodli, že pôjdeme ďalej a tie slávne výhľady niekde nájdeme. O niekoľko stoviek metrov ďalej sme zbadali ďalší vchod, tentoraz k obrovskej skale, odkiaľ sa skákalo do vody a tu na nás už čakali naše vytúžené nádherné výhľady. Sledovali sme tých pár odvážlivcov, ktorí z veľkej výšky skákali do jazera a následne sa museli po lane vyšplhať hore. Bolo to naozaj zábavné divadlo 🙂 . Spravili sme niekoľko pekných fotiek a vrátili sme sa k nášmu skútru, ale moja zvedavosť mi nedala a museli sme ísť ešte kúsok ďalej a tam sme našli ďalší vchod (áno, v poradí už tretí a v posledných dvoch sa platilo aj vstupné).

 

Tu sa nachádzal vchod do vodného parku, ale keďže už bolo celkom neskoro (pretože sme netušili, že ku každej atrakcii vedie samostatný vchod), rozhodli sme sa, že to otočíme a vrátime sa do Chiang Mai.

Pred príchodom teda dobre zvážte, ktorá atrakcia vás najviac láka a zvoľte podľa toho aj vstupnú bránu. Keď túžite po nekonečnom relaxe, pohode pri vode a slnení sa, prvý vchod je pre vás ako stvorení. Ak ste milovníci adrenalínu a obľubujete skákanie do vody z veľkej výšky, tak zvoľte vchod dva a ako bonus tu máte úžasný výhľad zo skál. Nakoniec, pre všetkých fanúšikov vodnej zábavy odporúčam vchod číslo 3, ale sem príďte určite skoro ráno, aby ste sa vyhli veľkému množstvu turistov.

Po návrate do mesta sme sa zastavili v jednom obrovskom nákupnom centre a nakúpili si tam donuty, ktoré sú v Thajsku veľmi populárne a fantázii sa medze nekladú, vyzerali naozaj neodolateľne 🙂 . Večer sme venovali našim obľúbeným pouličným trhom s jedlom a poslednýkrát sme si vychutnali osviežujúci passion fruit shake .

 

Ráno sme vstávali veľmi skoro, pretože na letisku sme museli byť o pol siedmej ráno. Čakala nás dlhá cesta na úplný juh Thajska, na ostrov Koh Lanta v provincii Krabi. S Jankom sme však boli nadšení, že konečne uvidíme more a nádherné západy slnka na ostrove.

Pridaj komentár