Cestopis Thajsko – 08. Cesta na Koh Lantu

Po 1,5 hodinovom lete sme pristáli na letisku na Krabi a okamžite sme cítili zmenu klímy. Bolo tu naozaj horúco, zároveň sme zacítili tú nezameniteľnú vôňu mora a nemohli sme sa dočkať, až sa hodíme do vody. Nemali sme dopredu vybavený transport na ostrov Koh Lanta, nie je to vôbec potrebné, pretože v letiskovej hale sa nachádza množstvo agentúr, ktoré vám odvoz zabezpečia. Cena odvozu z letiska na ostrov začína na  400 bht.

Hneď po vystúpení z lietadla na vás budú mávať z každej strany, aby ste cestovali práve s nimi. My sme si vybrali agentúru (presný názov už neviem, pretože lístky nám zobrali hneď po nastúpení do auta a nezapamätala som si to), ktorá sa nachádzala úplne v rohu po ľavej strane a pracovníci boli odetí v oranžových tričkách. Zabezpečili nám transport minivanom až k samotnému ubytovaniu na Koh Lante. Boli sme nadmieru spokojní, šofér nám púšťal veselé thajské pesničky a celú cestu sme sa dobre zabávali. [  video tu  ]

 

Cesta trvala približne 2 a pol hodiny (chvíľu sme čakali v prístave na trajekt) a v úžasnej nálade sme vystupovali pred naším ubytovaním, ktorý vlastnil veľmi milý pán z Dánska. Jeho asistentka (mimochodom už jeho žena) nás zaviedla do našej izby, ale po pustení klímy sme zistili, že je pokazená. Okamžite to začala riešiť a dali nám room upgrade do rodinných apartmánov zadarmo :-). Boli skutočne luxusné s obrovskými posteľami, s dvojnásobnou veľkosťou izieb a priestrannou kúpeľňou. More sa nachádzalo len niekoľko krokov od apartmánu.

 

Blížil sa západ slnka, preto sme rýchlo utekali k vode, aby sme ho ešte stihli. A bol naozaj prekrásny, nemohli sme sa vynadívať. Cestou späť sme sa zastavili v KoRner bare a dali sme si tam výborné koktejly, naozaj odporúčam. Je to fantastické miesto s pekným výhľadom, s ešte krajším západom slnka, úžasnými miešanými drinkami a skvelou obsluhou.

 

Deň sme zakončili pri našom bazéne a večer sme už len relaxovali na izbe. Dokonalá pohodička, čo poviete? 🙂

Pridaj komentár